Festiwal Improwizacje: Veryan Weston Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio Polskiego radia im. W. Szpilmana, Warszawa
Data: 
03.12.2017
Godzina: 
19:30

3 grudnia, w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana, w ramach Festiwalu Improwizacje, wystąpi Veryan Weston Trio, w składzie Veryan Weston, Bei Bei wang i Pei Ann Yeoh. Podczas festiwalowego koncertu usłyszymy projekt zatytułowany As You Hear.

Veryan Weston brytyjski pianista jazzowy, improwizator. W latach 80. i 90. ubiegłego wieku współpracował z Eddie Prévost Quartet, Trevor Watts' Moiré Music i Lol Coxhill oraz Philem Mintonem. Nagrał wiele albumów płytowych. Ostatni solowy projekt "Tessellations" na fortepian solo  to jednogodzinny utwór. Jest serią improwizacji pokazujących powiązania skal pentatonicznych, którymi muzyk fascynuje się od trzydziestu lat.

Podczas festiwalu zagra z Bei Bei Wang - perkusja oraz Pei Ann Yeoh- skrzypce. Bei Bei wang - chińska multiinstrumentalistka i kompozytorka. ukończyła studia w Chinach w klasie guzheng`u. Współpracowała z amerykańską stacją telewizyjną Sci-fi Channel podczas nagrań ścieżki dźwiękowej do serialu Battlestar Galactica. Wydała trzy albumy płytowe. Koncertuje w Europie, Azji i Ameryce, gdzie prowadzi naukę gry na guzheng`u.

Pei Ann Yeoh - malezyjska skrzypaczka. Ukończyła Queensland Conservatorium i Birmingham Conservatoire w klasie skrzypiec. Świetnie porusza się zarówno w repertuarze klasycznym, jak i jazzowym. W Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie mieszka, Pei prowadzi własny zespół jazzowy TriYeoh i zespół klezmer-fusion A Touch of Klez. Obecnie otworzyła przewód doktorski w King's College London.

CO? – Festiwal Improwizacje: Veryan Weston Trio
KTO? – Veryan Weston, Bei Bei wang, Pei Ann Yeoh
GDZIE? – Studio Polskiego radia im. W. Szpilmana, Warszawa
KIEDY? – 03/12/2017, 19:30
BILETY? – 17 pln / 10